Koroyd – czym właściwie jest..?

          Koroyd® wyglądem przypomina zielony plaster miodu. Zbudowany jest z ultra-cienkich rurek, które tworzą zbitą konstrukcję. W skrócie można powiedzieć, że Koroyd zawarty w kaskach Krios Pro i F5 zapewnia niezwykłą oddychalność, prawie nic nie waży, ale przede wszystkim gwarantuje lepszą ochronę głowy, zmniejszając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń, które mogą mieć znaczący wpływ na życie.

Od ogółu do szczegółu, więc.. Koroyd wyróżnia się czterema podstawowymi cechami:

SYSTEM PEŁNEJ KONTROLI STREFY ZGNIOTU

Zespolone rurki Koroyd natychmiastowo reagują na uderzenie zgniatając się. Pochłaniają maksymalną siłę uderzenia w kontrolowany sposób, minimalizując energię przenoszoną do głowy.

 

OCHRONA PRZED UDERZENIAMI BEZPOŚREDNIMI I WTÓRNYMI

To wyjątkowe rozwiązanie pomaga chronić czaszkę i mózg przed uderzeniami bezpośrednimi, wtórnymi i pod różnym kątem, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka odniesienia poważnych obrażeń głowy. Koroyd może wykorzystać do 78% grubości materiału w celu maksymalnego pochłaniania energii. Ze względu na tę dużą objętość sprężania konstrukcja może wytrzymać wiele uderzeń w czasie jednego wypadku i nadal ma materiał do pochłaniania energii.

W toku badań dowiedziono, że podczas uderzenia Koroyd pochłania do 48% więcej energii niż tradycyjny EPS.

 

ZAAWANSOWANA PRZEWIEWNOŚĆ I CHŁODZENIE

Zaawansowana przewiewność i chłodzenie – powietrze przepływa równomiernie i swobodnie przez strukturę rurek jednocześnie eksportując ciepłe powietrze na zewnątrz. Technologia Koroyd zapewnia najwyższy poziom przepływu powietrza, maksymalizując chłodzenie w ciepłe dni.

 

BEZPIECZEŃSTWO NIGDY NIE BYŁO TAK LEKKIE

Koroyd to struktura zawierająca 95% powietrza. Minimalna waga, maksymalny przepływ powietrza znacząco wpływają na podwyższenie komfortu użytkowania, jednocześnie zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz